Corona virüs tedbirlerinin azaltıldığı ülkelerden Avusturalya’da Bondi Plajı yeniden açıldı

1

Dünyaya diz çöktüren salgında, yeni corona virüs vakalarındaki düşüşün sürdüğü Avustralya’da salgın tedbirleri aşamalı olarak gevşetiliyor.

2

Ülkede dünyaca ünlü Bondi Plajı kısmen yeniden açıldı. Plajın açılmasıyla sörf tahtalarını alan yüzlerce Sydney’li plaja akın etti.

3

Yaklaşık 5 haftadır kapalı olan dünyaca ünlü plajda sosyal mesafe tedbirleri kapsamında güneşlenmeye izin verilmiyor. Plaj, 07.00 ile 17.00 saatleri arasında açık kalacak.

4

Avustralya’da son 24 saatte 11 vaka görülürken korona virüs nedeniyle 1 kişi hayatını kaybetti. Ülkede toplam ölü sayısı 84’e, vaka sayısı ise 6 bin 731’e yükseldi.

5

Avustralya genelindeki yeni vaka sayısında görülen düşüş ve iyileşenlerin sayısındaki artışın, Kovid-19’a karşı verilen mücadelenin başarısını gösterdiğini belirten Queensland ve Batı Avustralya eyaletleri, yürürlükteki yasakları hafifleteceklerini açıklamıştı.

6

Yeni kurallara göre, her iki eyalette de piknik yapmak, parklara gitmek, balık tutmak, tekne gezisi ve alışverişe çıkmak serbest bırakılıyor.

7 8 9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gerilim filmleri 2019 macera filmleri 2019 savaş filmleri 2019 Tipobet365 Giriş supertotobet giriş