Dünya’nın en çok tercih edilen sosyal medya uygulaması Instagram Hikayaler özelliğine yeni bir özellik kattı

1

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, yeni bir özellikle gündeme geldi.

2

Her geçen gün yeni özellikleri kullanıcılarına sunan başarılı sosyal medya uygulaması, uzun zamandır gizlilik ve güvenlik çalışmaları yapıyordu.

3

Şimdi ise yeni bir özellikle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

4

Tersine mühendislik sonucunda bazı güncelleme çalışmalarını önceden ortaya çıkarmayı başaran Jane Manchun Wong, Instagram’ın yeni özelliğini ortaya çıkarttı.

5

Jane Manchun Wong, geçtiğimiz zamanlarda WhatsApp gruplarında bulunan bir güvenlik açığını ortaya çıkartmıştı ve bu sayede de gündeme gelmişti.

6

Ters mühendis Olan Wong, Instagram’ın Hikayeler özelliği üstünden Direkt Mesaj’lara yönlendirecek bir çıkartma üstünde çalıştığını ortaya çıkarttı.

7

Bu özellik yayınlandıktan sonra Instagram Hikayeler’inizde DM ME çıkartması sayesinde insanları size mesaj atmaya teşvik edebileceksiniz.

8

Tüm bunların yanı sıra canlı yayınlarda bağış toplama özelliği dün itibariyle kullanıma sunuldu. Bu bağışlar kar amacı gütmeyen kuruluşlara bağışlanacak.

9

Kullanıcılar bağışlanacak kurumu kendileri seçebiliyor, fakat şu an için Amerika ve İngiltere’de çalışan bir uygulama olduğunu belirtelim.

10

İnstagram’ın bu iki yeni özelliğinin ne zaman Türkiye’ye geleceği ise henüz belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gerilim filmleri 2019 macera filmleri 2019 savaş filmleri 2019 Tipobet365 Giriş supertotobet giriş