Şaşırtan görüntü! Bikiniyle corona virüs hastalarına bakan hemşire olay yarattı

1 ABONE OL

Dünya üzerinde corona virüse yakalananların sayısı 5 milyonu, yaşamını yitirenler ise 325 bini geçti. Neredeyse beşinci ayını doldurmak üzere olan salgında en sıra dışı baskın düzenlenirken, İsrail’de Çin bayraklı bir tören vardı.

2

ABD’nin ardından salgının merkez üssü haline gelen iki ülkeden biri olan Rusya’da, vakalar 300 bini aştı. 8 bin 764 yeni vakanın kayıtlara geçtiği ülkede, son iki günde düşüş var. Can kaybı ise 135 artışla 2 bin 972’ye ulaştı.

3

Rusya’daki en şaşırtıcı hadise ise, Tula kentinde bir hemşirenin bikini ve şeffaf koruyucu kıyafet giyerek hastaları tedavi etmesiydi. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasıyla, hemşireye uyarı cezası verildi. Sağlık çalışanı, savunmasında sıcak hava nedeniyle bikini giydiğini söyledi.

4

Salgının büyük bir yıkıma yol açtığı Brezilya’da, son 24 saatte 1179 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle can kaybı 18 bine yaklaştı. Vaka sayısı bakımından dünyada üçüncü sırada yer alan Brezilya’da, salgının Haziran ayında pik (zirve) yapması bekleniyor. 89 yaşındaki Covid-19 hastası Sildomar Castelo Branco, Santo Antonio’dan Manaus’taki bir hastaneye naklediliyor.

5

Brezilya’da resmi verilere göre 271 bin 885 vaka bulunuyor. Son 24 saate test yapılanlardan 17 bin 408’inin virüs taşıdığı tespit edildi. Aşırı sağcı Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, karantinaya karşı çıkıyor ve gösterilere katılıyor. Rio de Janeiro’da yaşamını yitiren 14 yaşındaki Joao Pedro Pinto’nun cenazesinde yakınları gözyaşı döküyor. Çocuğun polis ve kartel arasındaki çatışmada öldüğü bildiriliyor.

6

Corona virüs salgınını durduran Güney Kore’de, aylardır kapalı olan okullar bugün açıldı. Lise son sınıf öğrencileri okullarda ders başı yaparken, onları öğretmenleri kapıda karşıladı.

7

Öğrencilere ve öğretmenler maske takmak zorunda, bazı okullarda sıraların etrafına plastik bölümler yerleştirildi. Elbette yemekhanelerde de plastik bölmeler var.

8

Güney Korelilerin tepki göstermesi üzerine, daha önce okulların açılması beş kez ertelenmişti. Bir corona virüs hastasının gece kulüplerine gitmesiyle vakaların yeniden artış gösterdiği ülkede, son 24 saatte 32 test daha pozitif çıktı.

9

Filipinler’de ise Çarşamba günü polis ekipleri corona virüs hastalarının tedavi edildiği bir hastaneye baskın düzenledi. Ancak burası sıradan bir hastane değildi.

10

Başkent Manila’daki bir villlada yer alan yedi yataklı gizli hastane, aslında kaçaktı. Çöp tenekesinde 200’ü aşkın şüpheli corona virüs testi ve şırınga bulundu. Çin uyrukluların işlettiği sağlık merkezi ayrıca el altından ilaç satıyordu.

11

Filipinler medyası, hastanenin küçük büfesinde bira kasaları olduğunu, villada bir yüzme havuzunun da bulunduğunu bildiriyor. Ayrıca villanın girişinde Çince karşılama yazıları vardı.

12

Gözaltına alınan iki Çinli’nin hastaneyi üç aydır gizlice işlettiği ortaya çıktı. Yerel medya operasyon sırasında hastanede bir corona virüs hastasının da olduğunu aktardı. Pasifik Okyanusu’ndaki adalar ülkesi Filipinler’de 13 bin 221 test pozitif sonuç verdi, 842 hasta öldü.

13

Hafta sonu evinde ölü bulunan Çin’in İsrail Büyükelçisi Du Wei, başkent Tel Aviv yakınlarındaki Ben-Gurion Havalimanı’ndan resmi törenle ülkesine uğurlandı.

14

Törene katılan askerlerin ve bürokratların maske taktığı görülürken, Çinliler tabutun önünde eğilerek büyükelçiye saygılarını sundu. Şubat ayının ortasında İsrail’e gelen Du Wei 57 yaşındaydı ve ölümü şüpheli değerlendirilmedi. Du, daha önce Ukrayna’da Çin’in büyükelçisi olarak görev yapmaktaydı.

15

Corona virüsün ortaya çıktığı ve dünyaya yayıldığı Çin’de son bir günde yalnızca beş vaka belirlendi. Vakalardan dördü yurt içi kaynaklı ve tümü Cilin eyaletinde. Çin’de günlerdir Covid-19’dan ölen kimse yok.

16

Can kaybının 334 artışla 5 bin 666’ya yükseldiği Meksika’da, toplu mezarlara her gün onlarca ceset defnediliyor. ABD sınırındaki Ciudad Juarez’de tepeden tırnağa koruyucu elbise giymiş görevliler bir kurbanı daha toprağa veriyor.

17

Uluslararası haber ajansları, son günlerde San Rafael belediye mezarlığından çok sayıda fotoğrafı dünyaya servis etti. 52 yaşındaki bir kadın kurban, son yolculuğuna uğurlanıyor. Meksika’da 54 bin 346 test pozitif sonuç verdi.

18

Corona virüs vakalarının yaklaşık üçte birinin görüldüğü ABD’de bir spor salonu sahibi yasak kararına rağmen işletmesini açınca gözaltına alındı. Bir günde 20 bin 289 yeni vakanın belirlendiği ABD’de, 1552 can kaybıyla ölümler 93 bini aştı.

19

Salgın nedeniyle ilk kez sessiz bir Ramazan ayı geçiren Müslümanların kutsal mabedi Kabe’de, Kadir Gecesi’nde de yalnızca görevliler ibadet etti.

20

Suudi Arabistan’da salgın hızla yayılıyor, 2 bin 509 yeni vakayla birlikte corona virüse yakalananların sayısı 59 bin 854 oldu. Suudi Arabistan, haftalar önce Umre ziyaretlerini askıya almıştı.

21

Pakistan’ın başkenti İslamabad’da sokakta verilen toplu iftarda sosyal mesafe ve maske pek önemsenmedi. Pakistan’da şimdiye kadar 45 bin 898 teşhis konuldu.

22

Güney Afrika Johannesburg’da ekipler Tembisa ilçesinde bir taksiyi dezenfekte ediyor. Güney Afrika, 17 bin 200 vakayla halihazırda corona virüsün Afrika kıtasındaki en çok görüldüğü ülke.

23

Hayatın normalleşmeye başladığı, restoranların açıldığı İtalya’da, Castiglione della Pescaia kentindeki bir spor salonu da yeniden açılmadan önceki testlerden geçiyor. 25 Mayıs’ta kapılarını açacak spor salonlarında artık maske ve eldiven zorunlu. 226 bin insanın corona virüs kaptığı İtalya’da, 32 bini aşkın can kaybı kayıtlara geçti.

24

İngiltere’nin başkenti Londra’daki Greenwich Park’ta insanlar Mayıs güneşinin tadını çıkarıyor. ABD’den sonra en çok ölümün görüldüğü İngiltere’de, bir günde 545 hasta daha öldü. Can kaybının 35 bini geçtiği adada, 248 bini aşkın test pozitif sonuç verdi.

25

Haftalarca evlerine kapanmak zorunda kalan İspanyollar, artık sahillerde yürüyüş yapabiliyor. Valencia’daki Malvarrosa plajında bir kadın çocuğuyla birlikte. İspanya’daki ölümler iki ayın ardından 100’ün altına inmiş durumda. Son 24 saatte 83 hasta yaşamını yitirdi.

26

Corona virüsün en çok yayıldığı ülkeler arasında nüfusa oranla en fazla ölümün gerçekleştiği Belçika’da, artık müzeler açık. Bir kadın ziyaretçi, başkent Brüksel’deki Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi’ni maskeyle geziyor. Salgına 9 bin 150 kurban veren Belçika’da, her bir milyon kişiden 790’ı yaşamını yitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gerilim filmleri 2019 macera filmleri 2019 savaş filmleri 2019 Tipobet365 Giriş supertotobet giriş