Vladimir Putin’in Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov..

1 ABONE OL

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov corona virüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. Reuters’ın haberine göre Peskov, “Evet hastayım ve hastanede tedavi görüyorum” ifadelerini kullandı.

2

Kremlin Sözcüsü Peskov, Sputnik’in, corona virüs testinin pozitif çıkıp çıkmadığı hakkında sorusuna, “Evet. Hastalandım. Tedavi oluyorum” yanıtını verdi. Peskov tedavisinin hastanede yapıldığını da söyledi.

3

Peskov’un bir süredir Rusya lideri Vladimir Putin’le doğrudan teması olmadığı biliniyor. Zira Putin, nisan ayından beri önlem olarak Moskova dışında yer alan Novo-Ogaryevo’daki konutunda kendisini karantina altına almıştı.

4

Putin sadece, İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi ordusunun Sovyet kuvvetlerine teslim olmasının 75. yıl dönümü olan 9 Mayıs’ta Moskova dışındaki konutunu terk edip başkentin merkezine gitti ve buradaki savaş anıtına çelenk bırakıp konuşma yaptı.

5

Bunun yanında Peskov, Rusya liderinin yakın çalışma çevresinden olup corona virüse yakalanan ilk kişi değil. Daha önce Başbakan Mihail Mişustin dahil üç hükümet üyesinin de corona virüs tedavisi gördüğü açıklanmıştı.

6

Dmitriy Peskov, 17 Ekim 1967 tarihinde Sovyetler Birliği’nin başkenti olan Moskova şehrinde dünyaya geldi. Babası Sergey Peskov o dönemin Rusya Pakistan Büyükelçisi idi ve babasının teşvikiyle Arapça eğitimi almak istedi

7

Ancak üniversite sınavında Türkçe bölümüne yönlendirilen Dmitriy Peskov, 1989’da Moskova Devlet Üniversitesi Türkoloji bölümünden mezun oldu.

8

Günümüzde 21 Mayıs 2012 tarihinden beri Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in basın sözcüsü olarak görev almaktadır.

9 10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gerilim filmleri 2019 macera filmleri 2019 savaş filmleri 2019 Tipobet365 Giriş supertotobet giriş